Nový Jičín FV ohřev na bytovém domě 23,73 kWp
Fotovoltaický ohřev vody o výkonu 23,73 kWp, který ohřívá dva zásobníky o celkovém objemu 1850 l a zásobuje 32 bytů teplou vodou.
Fotovoltaická elektrárna nebo také sluneční elektrárna to je efektivní řešení výroby vlastní elektřiny pro domácnosti i firmy.
Našim klientům vždy vypracujeme řešení na míru pro konkrétní objekt. S námi získáte spolehlivý zdroj elektřiny pro Vaši domácnost či firmu. Elektřinu, kterou si vyrobíte, vám nikdo nezdraží ani nevypne. Buďte soběstační a nezávislí na distribuční síti.
U nás nenajdete žádná balíčková řešení, výhodná v prvé řadě pro jejich dodavatele a né pro zákazníka. Našim cílem je individuální přístup ke každému.
S námi na to nebudete nikdy sami. To že připravíme řešení na míru u nás není klišé. Každý dům i očekávání klienta je jedinečné. Tomu u nás rozumíme, proto se nás nemusíte bát oslovit s nestandardním řešením či návrhem. Pomůžeme vám se správným výběrem fotovoltaické elektrárny a celé dílo provedeme „na klíč.“
Tak jako k sobě domů, ani k členům naší energetické rodiny bychom nedali něco, čemu nevěříme. Krásný marketing ještě neznamená spolehlivý výrobek. Preferujeme české nebo evropské výrobce. Pokud už musíme sáhnout dále, vybíráme s největším důrazem na spolehlivost a spokojenost klientů při provozu.
Pokud Vám distributor nepovolí standardní (přetokové) připojení k distribuční síti, vrátíme vám zálohu v plné výši. Jestli však budete chtít i přesto postavit svou elektrárnu, rozhodně vás neodmítneme. (Více v článku, jak se funguje bez přetoků).
Dotaci pro rodinné domy zajistíme v nejvyšší možné míře, kterou daný projekt může získat. Kdyby tomu tak nebylo, rozdíl doplatíme. Tato garance je možná za předpokladu, že jste nám nezatajili důležitá fakta, která mají na získání dotace vliv.
Jedním z důvodů, proč obsluhujeme oblast v okruhu přibližně 100 - 150 km od Českého Těšína je fakt, že vám chceme být nablízku v případě, že bude potřeba vyřešit opravu přímo na místě.
Jsme malá firma, o to větší zapálení pro věc u nás panuje. Někteří členové týmu působili v obnovitelných zdrojích elektřiny (OZE) již od roku 2006. Před založením firmy jsme si prošli subdodavatelskými dodávkami, máme zkušenosti ze zahraničí. (Německo, Rakousko, Velká Británie, Polsko).
Fotovoltaika je fotoelektrický jev proměny slunečního svitu na elektřinu. Z jednotlivých FV článků jsou vyrobeny fotovoltaické panely. FV články se dělí na krystalické a tenkovrstvé. Krystalické články jsou spojeny s tenkými polovodičovými vrstvami. Tenkovrstvé články jsou přímo nanášeny na podložku. Krystalické články jsou tvořeny převážně křemíkovými destičkami. Buď monokrystalickými, dnes nejvíce rozšířenými, nebo polykrystalickými.
Tenkovrstvých technologií je celá řada, například amorfní křemík a mikrokrystalický křemík. V poslední době se začíná uplatňovat nový typ fotovoltaických článků známých jako Perovskit. Na Zemi se vyskytuje v podobě tvrdého minerálu, lze však uměle vyrobit. Jde totiž o sloučeninu vápníku, titanu a kyslíku (CaTiO3). K nanášení se využívá metoda OSPD. Tenká vrstva nastříkaná na podklad je následně žíhaná. Tímto způsobem lze fotovoltaické panely v podstatě "natisknout" na podklad.
Tenkovrstvých technologií je celá řada, například amorfní křemík a mikrokrystalický křemík. V poslední době se začíná uplatňovat nový typ fotovoltaických článků známých jako Perovskit. Na Zemi se vyskytuje v podobě tvrdého minerálu, lze však uměle vyrobit. Jde totiž o sloučeninu vápníku, titanu a kyslíku (CaTiO3). K nanášení se využívá metoda OSPD. Tenká vrstva nastříkaná na podklad je následně žíhaná. Tímto způsobem lze fotovoltaické panely v podstatě "natisknout" na podklad.
Vzhledem k rostoucímu zájmu o obnovitelné zdroje energie (OZE) a štědrým dotacím se poptávka po fotovoltaických elektrárnách výrazně zvýšila. S tím se také zdokonalují používané technologie. Celosvětový instalovaný výkon panelů byl na konci roku 2020 takřka 714 GW. Přitom jen v roce 2020 se celosvětový výkon zvýšil o 134 GW. To představuje 23 % nárůst, oproti předešlému roku 2019. Celosvětový instalovaný výkon představuje roční produkci kolem 700 TWh (terawatthodin) elektřiny.
V České republice bylo v roce 2021 instalováno 9 321 fotovoltaických elektráren o souhrnném výkonu 62 MWp. Z toho se rodinné domy podílí výkonem 42,8 MWp a 19,2 MWp připadá na firemní instalace.
Do roku 2011 se v Česku používalo součtové měření spotřeby elektrické energie, tak jak v celé Evropě. S přibývajícím počtem mikrozdrojů, hlavně fotovoltaických elektráren, si distribuční společnosti (ČEZ, EG.D, PRE) prosadily u ERÚ (Energetický regulační úřad) změnu měření elektřiny. Od roku 2011 se místo součtového měření uplatňuje tzv. měření po jednotlivých fázích. Na první pohled bezvýznamná změna má velký vliv na rentabilitu malých fotovoltaických elektráren.
Lidé, kteří si pořizují domácí fotovoltaiku, musí perfektně celý systém naplánovat. Nevýhodám měření spotřeby po fázích se dá do jisté míry předejít. Buďto pomocí jednofázových měničů, které vyžadují úpravu rozložení spotřebičů na jednotlivých fázích, nebo prostřednictvím systémů s asymetrickým střídačem.
Design: StudioSCHNEIDER | Created by: Bestsite